Cviky na doplnenie bežeckého tréningu

CvikyTipy
4961 Array ( ) Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 88 [name] => Cviky [slug] => cviky [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 88 [taxonomy] => category [description] => Máš pocit, že niektoré cviky ti jednoducho nejdú úplne ideálne? Potrebuješ ich viac vysvetliť a ukázať? Práve preto je tu táto kategória, kde ti vysvetlíme a ukážeme prevedenia rozličných cvikov. [parent] => 0 [count] => 30 [filter] => raw [cat_ID] => 88 [category_count] => 30 [category_description] => Máš pocit, že niektoré cviky ti jednoducho nejdú úplne ideálne? Potrebuješ ich viac vysvetliť a ukázať? Práve preto je tu táto kategória, kde ti vysvetlíme a ukážeme prevedenia rozličných cvikov. [cat_name] => Cviky [category_nicename] => cviky [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 75 [name] => Tipy [slug] => tipy [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 75 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 43 [filter] => raw [cat_ID] => 75 [category_count] => 43 [category_description] => [cat_name] => Tipy [category_nicename] => tipy [category_parent] => 0 ) )

Či už s behaním začínate alebo ste skúsený bežec, ambasádor behania Form Factory Michal Burian si pre vás pripravil tri cviky, ktoré stoja za zaradenie do vášho tréningového plánu, keďže sú odsvedčené, tak určite pomôžu ešte zlepšiť váš výkon!

1. „BEŽECKÝ“ PLANK

„Bežecký“ plank je jedným z mnohých variantov planku, pri ktorom na natiahnutých rukách priťahujeme striedavo kolená k hrudníku.

Začíname vo vzpore ležmo. Pri prevedení je potrebné dať si pozor na rovný chrbát, hlava je v predĺžení tela a panva nie je vysadená. Po zaujatí začiatočnej pozície striedavo priťahujte kolená plynulým pohybom k hrudníku.

Tento cvik je výborný na posilnenie stredu tela, čo sú svaly, ktoré sú dôležité pre správne držanie tela, čo oceníte nielen pre správnu techniku behu.

4 série x 30 s  

2. GLUTE BRIDGE

Glute bridge alebo panvový most je cvik zameraný predovšetkým na sedacie svaly. Aktivujeme pri ňom aj hamstringy, priťahovače stehien a štvorhlavé stehenné svaly, ktoré využívame pri behaní.

Ľahnite si na chrbát a položte ruky na zem tak, aby v hornej pozícií lýtka so stehnami vytvorili uhol 90 stupňov. Následne zdvihnite panvu smerom k stropu a nezabudnite, že chrbát musí byť spevnený. V hornej časti stiahnite sedacie svaly, chvíľu vydržte a opakujte.

4 série x 30 s

3. PLÁVANIE NA BRUCHU

Posledný cvik bude zameraný na chrbtové svalstvo, ktoré je tiež dôležité pre správne držanie tela.

Opäť začnime v ľahu na bruchu s mierne zdvihnutými nohami. Potom zdvihneme ruky a robíme pohyb ako pri plávaní plaveckého spôsobu prsia.

4 série x 30 s

Nezabudnite vnímať svoje telo a prispôsobiť mu tréning individuálne.

Nezabudnite nás sledovať, keďže pre vás pripravujeme ďalšie tipy, cviky, videá aj workshopy.         

Autor Michal Burian

4955 Array ( [sautor] => michal-burian ) Array ( )

Ambasador běhání Form Factory

Je vytrvalostní běžec, fitness trenér a učitel, který se stal ambasadorem běhání Form Factory. Michal  vystudoval Pedagogickou fakultu UK se zaměřením na tělesnou výchovu, sport a biologii. Již od svého mládí se soustředí na zdravý životní styl a sport. Mezi závody, které si vybírá patří tratě od 5 kilometrů až po maraton, příležitostně také triatlon nebo běh na lyžích. Mezi jeho osobní rekordy patří 10 km (34:17), půlmaraton (1:15:22) a maraton (2:44:00). Jeden z jeho největších posledních úspěchů je 3. místo v závodu Liberec Nature Run v roce 2018 a jeho obhájení v roce 2019, dále 1. místo na ¼ maratonu ve Zlíně a 3. místo v O2 pražské štafetě v rámci série Runczech.