Silový tréning ako stimulátor imunitného systému

HealthFactory

V dnešnom svete fitness sa stále viac presadzuje názor, že aktívny pohyb, predovšetkým silový tréning, zvyšuje odolnosť ľudského organizmu a môže dokonca oddialiť starnutie imunitného systému. Slovenská predstava je, že náročné cvičenie imunitu naopak dočasne znižuje. Toto platí predovšetkým v prípade, že sa jedná o nadmerný tréning bez času na odpočinok a regeneráciu, kde skutočne v niektorých prípadoch môže dôjsť k zníženiu imunity. Pri správne nastavenom tréningovom pláne a primeranej záťaži však naozaj dochádza k presnému opaku.

Pri cvičení dochádza k aktivácii imunitných buniek, ktoré sa dostávajú do celého tela a vyhľadávajú potencionálne patogény. V skutočnosti tak platí, že čím viac máme aktívneho pohybu, tým viac imunitných buniek sa pohybuje v krvnom systéme a zvyšuje obranyschopnosť organizmu. Pravidelné cvičenie tak prispieva k lepšej kondícií a odolnosti voči najrôznejším vonkajším vplyvom a nákazám.

Ďalšou výhodou cvičenia je, že efektívne budovanie svalovej hmoty dokáže zvýšiť metabolickú aktivitu. Pokiaľ teda zdravo budujeme svalovú hmotu a cvičíme, uvoľňujú sa zo svalov najrôznejšie typy bielkovín, čo má pravdepodobne ochranný účinok proti rakovine a ďalším ochoreniam.

Podľa prieskumov majú ľudia, ktorí pravidelne cvičia až o tretinu menej absencií a ochorení oproti ľuďom, ktorí majú sedavé zamestnanie a minimum aktívneho pohybu.

Neviete prísť na to, ako správne cvičiť alebo si zostaviť efektívny silový tréning? Je dobré poradiť sa s profesionálnym trénerom, ktorý vám vytvorí optimálnu skladbu cvikov. Takých, ktoré budú rešpektovať vašu kondíciu, ciele a prípadné zdravotné obmedzenia. Ideálne zostavený silový tréning vytvorí funkčnú silu, zvýši vašu srdečnú frekvenciu a podporí váš organizmus. Kontakty na našich trénerov nájdete na www.formfactory.sk alebo sa rovno zarezervujte v našom systéme a my vám radi s výberom pomôžeme.

A pretože teraz nemôžete navštevovať svoje obľúbené fitness centrum, pripravujeme pre vás po celú dobu cvičenia, ako si užiť tréningy aj doma.

Autor Form Factory

Fitness club Lamač

Spoločnosť Form Factory patrí medzi významných poskytovateľov fitness služieb a zdravého životného štýlu. V Českej republike Form Factory prevádzkuje 14 klubov v Prahe a jeden v Ostrave. Na Slovensku sa prevádzka klubu Form Factory nachádza v bratislavskom Lamači. Vo Form Factory sa zameriavame na to, aby sme vám ponúkli nové, jedinečné programy, v rátane svetovo obľúbených programov Les Mills, vďaka ktorým bude pre vás cvičenie zábavné, náročné, a predovšetkým účinné. Naši tréneri a lektori sú si vedomí toho, že kľúčom k úspechu sú nielen skúsenosti, ktoré vám môžu ponúknuť, ale taktiež správna atmosféra. Vďaka nej vás budú motivovať k dosiahnutiu ešte lepších výsledkov. Naším cieľom je, aby sa u nás každý z vás cítil dobre a aby sme mohli maximálne vyhovieť všetkým vašim potrebám.