Čo je kardiovaskulárny systém

HealthFactory

Kardiovaskulárny systém zabezpečuje v tele krvný obeh, tj. zásobenie buniek kyslíkom a živinami. Krv prúdi telom v dvoch hlavných okruhoch: medzi srdcom a pľúcami k naberaniu kyslíka a medzi srdcom a celým telom, aby kyslík a živiny dopravila k bunkám. 

Hovoríte si, prečo robiť kardio? Kardiovaskulárny tréning je nevyhnutný pre udržanie fyzickej kondície. Cvičenie na bežiacich pásoch, rotopedoch, schodoch či steperoch rozvíja srdcovo-cievny a dýchací systém. Vytrvalostný tréning pozitívne ovplyvňuje srdce a dýchanie, má pozitívne účinky na krvnú plazmu a znižuje hladinu cholesterolu. V každom fitness centre sa nachádza kardio zóna, kde je možné tieto stroje nájsť.

Aj pre osoby zamerané na silový tréning sa odporúča zaradiť kardio. Ako nestratiť silu a svalovú hmotu? Pokiaľ sa tieto dva typy tréningu oddelia, zaistí sa dostatočný príjem kalórií a makronutrientov, a dostatočná regenerácia, nemusí dôjsť k poklesu sily či hmotnosti. Naopak sa prejavia vyššie zmienené výhody kardiovaskulárneho tréningu.

Autor Form Factory

Fitness club Lamač

Spoločnosť Form Factory patrí medzi významných poskytovateľov fitness služieb a zdravého životného štýlu. V Českej republike Form Factory prevádzkuje 14 klubov v Prahe a jeden v Ostrave. Na Slovensku sa prevádzka klubu Form Factory nachádza v bratislavskom Lamači. Vo Form Factory sa zameriavame na to, aby sme vám ponúkli nové, jedinečné programy, v rátane svetovo obľúbených programov Les Mills, vďaka ktorým bude pre vás cvičenie zábavné, náročné, a predovšetkým účinné. Naši tréneri a lektori sú si vedomí toho, že kľúčom k úspechu sú nielen skúsenosti, ktoré vám môžu ponúknuť, ale taktiež správna atmosféra. Vďaka nej vás budú motivovať k dosiahnutiu ešte lepších výsledkov. Naším cieľom je, aby sa u nás každý z vás cítil dobre a aby sme mohli maximálne vyhovieť všetkým vašim potrebám.